Wszystko, co musisz wiedzieć o percingu nosa
Osoby, które decydują się na modyfikację swojego ciała, bardzo często wybierają jego przekłuwanie w niektórych miejscach – szczególnie na twarzy. Oprócz minimalistycznych tatuaży o symbolicznym znaczeniu dla posiadacza, kolczyki w uszach i nosie to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Zanim wybierzesz studio piercingu w Warszawie, dowiedz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na ten temat!
Czym przekłuwa się nos?
Popularne w przypadku uszu pistolety nie sprawdzą się przy innych częściach ciała. Dlatego też nostril piercingu wykonuje się przy pomocy igły wenflonowej bądź iniekcyjnej o odpowiedniej grubości – czyli takiej, jaką wykorzystuje się do zastrzyków i kroplówek. Miejsce wkłucia najpierw należy zdezynfekować, a następnie wprawna ręka przebija skórę i zaraz po wyjęciu ostrza nakłada odpowiedni kolczyk.
Czy piercing nosa boli?
Ból jest kwestią niezwykle subiektywną i naprawdę trudno odpowiedzieć na to pytanie przecząco lub twierdząco. Każdy ma nieco inny próg bólu. Jeśli mdlejesz na widok igieł i jesteś osobą bardzo wrażliwą na wszelkie zranienia, może to być dla Ciebie duża bariera do przeskoczenia. Wiele osób, które odwiedzają studio piercingu w Warszawie Azazel, uważa, że nie jest to nic szczególnego – przykre doznanie trwa krótko i szybko się o nim zapomina. Nos może być jednak nieco bardziej wrażliwy na ukłucie niż płatek ucha, bo zbudowany z tkanki chrzęstnej – twardej, nie tak mięsistej i łatwej do przebicia jak on.
Jakich kolczyków używa się przy piercingu nosa?
Bardzo ważne jest, aby używać do pierwszego nostrilu wysokiej jakości kolczyków – wykonanych ze stali chirurgicznej, tytanu lub bioplastu. Są one najbezpieczniejsze pod kątem alergii i podrażnień skórnych. Doświadczone studia piercingu polecają, aby zaraz po przekłuciu nałożyć na nos kółko – ułatwia ono gojenie i nie podrażnia podczas przesuwania się dzięki temu, że znajdująca się w kanale przekłucia część jest prosta. Dopiero po wygojeniu się, można nałożyć sztangę lub banana o bardziej wymyślnym kształcie.
Jak dbać o przekłuty nos?
Pamiętaj, że każda rana w ciele wymaga specjalnej opieki i zagojenia. Musi być wykonana w sterylnych warunkach i regularnie przemywana solą fizjologiczną, nawet trzy razy dziennie, i smarowana srebrem koloidalnym o antyseptycznym działaniu. Nie należy natomiast stosować spirytusu ani wody utlenionej ze względu na ich silnie podrażniające i szczypiące działanie.
O jakiej jeszcze ozdobie ciała możesz pomyśleć?
Modyfikacje ciała to coś, co sprawia, że mamy ochotę na więcej. Dlatego też osoby, które wybiorą się do studia piercingu po raz pierwszy, często decydują się później również na przekłucie ciała w innym miejscu lub minimalistyczne tatuaże – przynajmniej te pierwsze, ponieważ z czasem klienci nabierają odwagi na wzory o większych powierzchniach. Pamiętaj, aby każdą decyzję przemyśleć dokładnie i nie podejmować jej pod wpływem impulsu, bo takie zdobienia pozostają z nami na długi czas. Wybierz zaufanego piercera lub tatuażystę cieszącego się renomą i zapisz się na odpowiadający Ci termin!
ARTYKUŁ SPONSOROWANY