Czym myć okna bez smug?

Czym myć okna bez smug?

Myjesz okna i za każdym razem pozostają nieestetyczne smugi? Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci się cieszyć w końcu czystymi oknami? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, jak myć okna, aby były wolne od smug. Zapraszamy do lektury.

Mycie okien – najczęstszy błąd

Wiele osób decyduje się na czyszczenie okna podczas słonecznego dnia. Motywem jest lepsze naświetlenie. Jednak w rzeczywistości taka pora uniemożliwia prawidłowe wyczyszczenie okien. Jak przekonują specjaliści, najlepiej decydować się na mycie okien w dni, kiedy temperatury są dość niskie i występuje niewielkie nasłonecznienie. Dlaczego? Ponieważ intensywne promienie słońca nagrzewają szybę, co w rezultacie powoduje obniżenie skuteczności używanych środków czyszczących, a także wystąpienie smug i zacieków. Mając to na uwadze, warto myć okna do południa. 

Mycie okien – rób to zgodnie z planem

Skoro już wiesz, jaka pora jest odpowiednia na mycie okien, czas przystąpić do samego czyszczenia. Przed rozpoczęciem mycia okien warto się jednak odpowiednio przygotować. Stwórz sobie odpowiednie warunki do tej czynności. Jeśli to konieczne odsuń meble i dostaw sobie krzesło czy drabinę. 

Istotnym aspektem jest właściwy dobór akcesoriów do mycia okien. W tym kontekście niezastąpiona jest ściereczka do sprzątania z mikrofibry. Używanie szmatki tego typu pozwala uniknąć smug. W zestawie do mycia okien nie może zabraknąć akcesoriów takich jak: ściągaczka do szyb, miska lub wiaderko, ręcznik papierowy, płyn do naczyń czy mycia szyb. Osoby ceniące innowacyjne rozwiązania powinny także zainteresować się myjkami parowymi, które znacznie ułatwiają pracę. 

Lepiej myć okna dedykowanymi środkami czy domowymi sposobami?

To trudne pytanie, a odpowiedź zależy od indywidualnych preferencji. W przypadku chęci umycia okien za pomocą dedykowanego preparatu, ważny jest dobór odpowiedniego środka. W tym kontekście najlepiej postawić na sprawdzone środki od renomowanych producentów, które są znacznie skuteczniejsze od specyfików dostępnych w hipermarketach. Można je łatwo znaleźć w specjalistycznych sklepach z chemią gospodarczą. Na rynku coraz większą popularnością cieszą się również środki pochodzenia ekologicznego, które są produkowane zgodnie z zadami zrównoważonego rozwoju. 

Natomiast jeśli nie chcesz korzystać ze środków chemicznych, to warto sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby. W końcu nasze mamy i babcie myły okna za pomocą preparatu wykonanego na bazie wody i octu spirytusowego. Innym dobrym sposobem stosowanym chętnie w gospodarstwach domowych jest roztwór sporządzony na bazie wody i płynu do płukania tkanin czy płynu do naczyń. 

Jak widać, mycie okien bez smug jest jak najbardziej możliwe. Należy jedynie wybrać odpowiednie środki, a także dedykowane akcesoria. Na rynku z chemią gospodarczą można spotkać wiele nowoczesnych sprzętów, ułatwiających mycie okien. Doskonałym przykładem jest ściągaczka do szyb, która jest niezastąpionym narzędziem zbierającym wodę. Pamiętając o zasadach, o których wspomnieliśmy, Twoje okna będą lśniły i już nigdy nie doświadczysz problemu smug. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 2 =