Gdzie czytać inspiracje wnętrzarskie?

Gdzie czytać inspiracje wnętrzarskie?

W nowych wnętrzach najistotniejszą rolę gra jasna i otwarta przestrzeń. Nie bez znaczenia pozostaje tu także kolorystyka, utrzymana na ogół w szarości, beżach i bieli. W takich pomieszczeniach istotne są nie tylko walory estetyczne, ale także i ergonomia. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesne wnętrza, aby móc cieszyć się ich komfortem.

Jak najlepiej wyposażyć własny apartament i ogród?

Otwarta przestrzeń to najistotniejszy aspekt nowoczesnych wnętrz. Już dawno zrezygnowano z przytłaczających meblościanek i bibelotów. Ich miejsce zajęte zostało przez przestronne wnętrza, które oświetlają promienie słoneczne. Minimalizm zdominował nowe aranżacje, z których DOMEROX zniknęły kolorowe dodatki, podobnie jak obrazy, malowidła i plakaty, które niegdyś zawieszano na ścianach. Nowe meble wyróżniają się również praktycznymi rozwiązaniami. Ciężkie obicia, dekoracje i zdobienia, wpisujące się idealnie w styl retro, zostały wyparte zupełnie ze stylu współczesnego. Prosta forma i geometryczne kształty to najistotniejsze aspekty nowoczesności. Nowoczesny trend aranżacji opiera się głównie na zimnych kolorach, pod pojęciem których kryją się stonowane barwy. To przede wszystkim biel, czerń, grafit czy błękit. Aby przełamać monochromatyczność wystroju, część osób decyduje się również na jedną ścianę w kontrastowej barwie. Jeden żywy kolor z pewnością nada wnętrzom indywidualnego klimatu, co warto wykorzystać, jeżeli preferujesz wyraziste barwy. Wśród kolorów mebli dominuje także biel i czerń, a także naturalna barwa drewna, doskonale komponująca się ze stonowanymi ścianami.

Jak zaprojektować ogród zimowy – przewodnik dla amatorów

Ogród zimowy to bardzo ciekawe rozwiązanie, cieszące się coraz szerszym zainteresowaniem. Ogród zimowy może być ogrzewaną przestrzenią, przyłączoną do domu. Przeważnie jest on wówczas specjalnie zabudowanym tarasem. Coraz częściej ogrody zimowe planowane są jako odrębna przestrzeń, odseparowana od domu mieszkalnego. Z montażem konstrukcji nikt nie powinien mieć większych problemów, bowiem jest ona nie tylko lekka, ale również i łatwa w montażu. Choć nazwa sugeruje coś zupełnie innego, ogrody zimowe urzekają swoim charakterem również w pozostałych porach roku. Najlepiej jednak spełnia on swoją funkcję wtedy, gdy atmosfera nie sprzyja już spacerom, a my wciąż chcemy napawać się pięknem środowiska naturalnego. Taka oranżeria to także doskonałe schronienie dla tych roślin, jakie z pewnością nie przetrwają ekspozycji na ujemne temperatury. Jeśli nasz ogród zimowy będzie nieogrzewany, najlepszym rozwiązaniem będą hibiskusy, kaktusy, kamelie i gardenie. Zaciemnione ogrody zimowe to wspaniałe miejsce dla bluszczy. W takich warunkach świetnie poradzą sobie pewne gatunki storczyków, choć ich przetrwanie w ogromnej mierze zależeć będzie od gatunku. W ogrodzie zimowym, w którym temperatura w ciągu roku będzie znacznie większa, dobrze sprawdzą się oleandry, figowce, męczennice i inne typy ciepłolubne.

10 najciekawszych blogów o stylu życia, które warto przeczytać

Internet, do jakiego aktualnie większość osób na nieograniczony dostęp, wykorzystywany jest do wyszukiwania różnego rodzaju porad. W Internecie można przeczytać porady o modnych gwiazdach, a także udostępnić własne zdjęcia na Facebooku lub Instagramie. Na blogach umieszczane są różnego typu teksty, spośród których wykorzystywać można interesujące porady, powiązane z własnymi zainteresowaniami i pasjami. Ogromną popularnością napawają się także blogi lifestylowe. Pod tą nazwą mieszczą się strony, zawierające odwołania do normalnej codzienności. Moda i odżywianie to najpopularniejsze współcześnie tematy, napawające się wielkim zainteresowaniem wśród internautów. Niesłabnącą pozycją mogą poszczycić się również blogi, pisane na potrzeby mam, poszukujących dla siebie inspiracji i wskazówek. Kobiety przedstawiają na blogach własną codzienność, jaka niewiele ma wspólnego z pozowanymi zdjęciami na portalach dla celebrytów. To właśnie na takiej tematyce warto skoncentrować się, rozpoczynając swoją przygodę w sieci i poszukując tu pierwszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 13 =