Jakie warunki powinna spełniać szafka pracownicza?

Jakie warunki powinna spełniać szafka pracownicza?

Pomieszczenie socjalne przeznaczone dla pracowników Twojej firmy musi być odpowiednio zaopatrzone. W takim miejscu powinny znaleźć się szafki na ubrania robocze w odpowiedniej ilości. Zamawiając meble pracownicze BHP, masz do dyspozycji wiele modeli. Ułatw sobie decyzję w czasie zakupów i przeczytaj poniższy poradnik!

Metalowa szafka na ubrania malowana proszkowo

Jeśli chcesz zamówić meble, które posłużą użytkownikom przez długi czas, powinna zainteresować Cię szafka ubraniowa metalowa. Wykonana na bazie solidnych blach o niewielkiej masie, jest dobrą alternatywą dla standardowych produktów z płyt wiórowych. Jednocześnie jest tańszym rozwiązaniem niż wyroby z drewna, więc możesz kupić większą liczbę, nie obciążając firmowego budżetu. Jej zaletą jest korpus malowany proszkowo w kolorze, który wybierzesz osobiście.

Szafki pracownicze BHP – wybierz najlepsze!

W trakcie urządzania pomieszczenia socjalnego najlepiej postawić na szafki pracownicze BHP, które zaprojektowano do przechowywania odzieży. Takie modele wykonane z blachy metalowej spełniają najwyższe normy jakościowe oraz estetyczne. Wyróżnia je bowiem minimalistyczny, ponadczasowy design, a także dowolna kolorystyka, którą dobierzesz zgodnie z wystrojem wnętrza. W trakcie zakupu mebla postaw na wariant spełniający wymagania opisane poniżej.

Odporność na uszkodzenia mechaniczne

Meble pracownicze są narażone na rozmaite uszkodzenia mechaniczne, wynikające z ich standardowego użytkowania. Z tego powodu producenci wykonują przeważnie szafki robocze z blach metalowych malowanych proszkowo, przez co mają wysoką wytrzymałość mechaniczną i przez długi czas zachowują estetyczny wygląd.

Odpowiednia wentylacja

W czasie zakupu mebli dla pracowników zwróć uwagę, czy wybrana metalowa szafka ubraniowa została zaopatrzona w otwory wentylacyjne, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza w środku. Jest to niezbędne aby zachować przechowywaną odzież roboczą w świeżości, zwłaszcza jeśli była noszona przez wiele godzin.

Miejsce do wieszania ubrań i półki

Jeśli tylko masz odpowiednio dużo miejsca w pomieszczeniu socjalnym, powinieneś zdecydować się na wysokie szafki na ubrania robocze, które są zaopatrzone w drążek na wieszaki. Dzięki temu trzymana w nich odzież będzie pozbawiona nieestetycznych zagnieceń. Dodatkowo w środku musi się znaleźć półka na drobne przedmioty oraz na obuwie

Dodatkowe udogodnienia

Aby zapewnić pracownikom maksymalny komfort korzystania z mebli pracowniczych BHP, zdecyduj się na model, który ma takie dodatkowe udogodnienia, jak:

  • wieszak na drzwiach na plecak/torebkę,
  • lusterko,
  • bezpieczne zamknięcie na kluczyk,
  • wizytownik na froncie.

Zamów online szafki na ubrania robocze

Solidna i pojemna metalowa szafka ubraniowa to świetna propozycja do pomieszczenia socjalnego. Możesz zamówić taki mebel pracowniczy BHP w sklepie internetowym z dostawą do swojej firmy. Producenci oferują konkurencyjne cenowo modele w wielu rozmiarach, które wyposażyli w szereg dodatkowych udogodnień dla użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =