Obowiązki opiekunki osób starszych w Niemczech

Obowiązki opiekunki osób starszych w Niemczech

Opiekunki osób starszych to osoby, które zajmują się opieką nad starszymi osobami w ich codziennym życiu. Praca dla opiekunek w Niemczech jest coraz bardziej popularna, ponieważ populacja osób starszych rośnie, a rodziny często nie są w stanie zapewnić swoim bliskim pełnej opieki. Poniżej przedstawiamy najważniejsze obowiązki opiekunki osób starszych w Niemczech.

Opiekunka powinna pomagać seniorowi w codziennych czynnościach, takich jak ubieranie się, mycie, jedzenie i picie, przygotowywanie posiłków, robienie zakupów oraz sprzątanie. Powinna też pomóc seniorowi w dbaniu o zdrowie, np. w zakresie leków, regularnych wizyt u lekarza i terapii. Jest też osobą, która niemal bez przerwy przebywa w towarzystwie seniora, więc przy okazji powinna regularnie monitorować stan zdrowia swojego podopiecznego i raportować wszelkie niepokojące objawy.

Praca w opiece w Niemczech to nie tylko praca w dosłownym tego słowa znaczeniu. To przede wszystkim spędzanie wolnego czasu z podopiecznym i zapewnienie mu towarzystwa. Opiekunka grając z seniorem w gry, rozmawiając, czy oglądając z nim telewizję, pomaga mu w ten sposób utrzymać dobry nastrój i uniknąć uczucia samotności.

Niektóre ogłoszenia wymagają prawa jazdy: w takich przypadkach opiekunka powinna pomóc seniorowi w transporcie do lekarza, do sklepu lub na inne spotkania. Opiekunka pomaga też w planowaniu i organizowaniu codziennych czynności, aby zapewnić seniorowi pełną opiekę i komfort.

Ponieważ choroby i dolegliwości seniora nie pozwalają mu na zadbanie o samego siebie, nie może on też zadbać o dom. Dlatego dbanie o gospodarstwo przechodzi w ręce opiekunki. Powinna ona utrzymywać czystość i porządek w domu swojego podopiecznego, dbając o higienę osobistą oraz czystość mieszkania.

Jak otrzymać pracę dla opiekunek w Niemczech?

Jeśli po przeczytaniu obowiązków opiekunki nadal jesteś zainteresowana zawodem, zalecamy wybranie konkretnej agencji, z którą nawiążesz współpracę. Z agencją Veritas jesteś chroniona na wielu polach: od formalności po warunki pracy. Oferty pracy w opiece w Niemczech, jakie znajdziesz na naszej stronie, gwarantują jedne z najatrakcyjniejszych stawek na rynku. W porównaniu do innych agencji, u nas nie dostaniesz mniej niż 1600 euro netto miesięcznie. A jeśli płynnie posługujesz się językiem niemieckim, możesz liczyć na wynagrodzenie o wysokości nawet 2000 euro netto miesięcznie.

A jakich kompetencji wymaga praca dla opiekunek w Niemczech?

Opiekunka powinna być w stanie zrozumieć potrzeby i uczucia seniorów oraz wykazywać się życzliwością i troską o ich dobre samopoczucie. Cierpliwość i wyrozumiałość – te cechy również są pożądane. Niektórzy seniorzy zmęczeni chorobami mogą być nieco uszczypliwi i złośliwi, więc opiekunka musi przynajmniej próbować zrozumieć ich trudne położenie.

Opiekunka powinna też być w stanie skutecznie komunikować się ze swoim podopiecznym, aby zrozumieć jego potrzeby i w pełni zaspokoić jego potrzeby. Dlatego do tej pracy niezbędna jest znajomość języka niemieckiego. Odpowiednia na tym stanowisku osoba powinna też mieć wyczucie czystości i dbać o higienę swojego podopiecznego, aby zapobiegać infekcjom i chorobom.

Jeśli posiadasz te cechy i znasz język niemiecki na przynajmniej poziomie podstawowym, zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji. Wystarczy, że zgłosisz chęć współpracy przez telefon lub formularz na stronie, a my się już wszystkim zajmiemy. Do zobaczenia na rozmowie rekrutacyjnej!

Kontakt do nas znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =