Nieśmiały czy niezainteresowany? Odróżnij nieśmiałość od niezainteresowania

Nieśmiały czy niezainteresowany? Odróżnij nieśmiałość od niezainteresowania

Nieśmiały czy niezainteresowany? Po czym poznać, że facet nie chce spędzać z nami czasu czy też nie potrafi postarać się o naszą uwagę? Jak odróżnić zwykłą nieśmiałość od braku zainteresowania naszą osobą? Postaramy się nieco ułatwić to zadanie, choć z góry ostrzegamy – nie będzie to łatwe wyzwanie.

Jak odróżnić nieśmiałość od braku zainteresowania?

Relacje damsko-męskie bywają trudne. Nic dziwnego, że czasem ciężko jest odróżnić czy na naszej drodze stanął niezainteresowany mężczyzna czy nieśmiały chłopak. Bardzo często kobiety wybierają facetów przebojowych, zwracających na siebie uwagę otoczenie. Zdecydowanie mniej kobiet lubi nieśmiałych mężczyzn. Wszystko przez to, że na ogół to właśnie kobieta musi uwieść nieśmiałego faceta. Warto wiedzieć jednak, że jeśli zaprosisz nieśmiałego chłopaka na kawę, być może zyskasz wspaniałego przyjaciela, powiernika i partnera na całe życie. Jak jednak odróżnić nieśmiałość od zwykłego braku zainteresowania? Obserwuj uważnie, co facet robi i co facet mówi w Twojej obecności, a Twoje wątpliwości szybko się rozwieją.

jak ośmielić faceta

Jak nieśmiały mężczyzna okazuje zainteresowanie?

Nieśmiały chłopak ma przed sobą bardzo trudne zadanie. W naszym społeczeństwie przyjęło się bowiem, że to mężczyzna powinien zabiegać o kobietę i uczynić wszystko, by chciała ona spędzać z nim swój czas. Osoby nieśmiałe mają więc wysoko postawioną poprzeczkę. Jak odróżnić typ nieśmiałych facetów od tych, którzy nie są w ogóle zainteresowani naszą osobą?

Ukradkowe spojrzenia

Niektórzy faceci nie potrafią przełamać swojej nieśmiałości. Kontakt wzrokowy stanowi więc dla nich poważne wyzwanie. Zainteresowany chłopak będzie jednak rzucał Ci ukradkowe spojrzenia. To jedno z najważniejszych zachowań, świadczących o jego zainteresowaniu. Nieśmiały facet dosłownie może pożerać Cię wzrokiem uważając przy tym, byś nie zauważyła jego zachowania. W przypadku nieśmiałego faceta to właśnie ukradkowe spojrzenia stanowią ważny sygnał zainteresowania Twoją osobą, nawet jeśli nie szuka wspólnych tematów do rozmowy.

jak zachęcić nieśmiałego faceta

Poszukiwanie kontaktu

Dla nieśmiałych osób rozpoczęcie rozmowy stanowi spore wyzwanie. Dlatego też tak trudno jest poderwać nieśmiałego chłopaka, który na początku znajomości może wydawać się niesympatycznym mrukiem, nie mającym nic ciekawego do powiedzenia. Nieśmiały facet postara się jednak, byś jak najczęściej spotykała go na swojej drodze. Jeśli facet ma naprawdę problem z nieśmiałością, być może nie będzie w stanie rozpocząć konstruktywnej rozmowy. Pomimo tego będzie on rozjaśniał się w Twojej obecności, często rzucając nawet jedno zdanie czy zwykłe „cześć”, by zwrócić na siebie Twoją uwagę.

niesmialy chlopak

Język ciała

W nieśmiałych facetach kochają się dziewczyny, które nie muszą spędzać czasu z przebojowym mężczyzną. Wiele kobiet docenia przede wszystkim język ciała, który mówi znacznie więcej, niż słowa. Nieśmiały facet chętnie będzie poszukiwał Twojego towarzystwa, choć może rumienić się podczas rozmowy czy przypadkowego dotyku. Nieśmiały facet ma zdecydowanie więcej do powiedzenia w wiadomościach wysyłanych np. na różnego rodzaju komunikatorach. Pomimo tego będzie on próbował być stale blisko Ciebie. Ponadto nieśmiały facet będzie również nieświadomie zwracał się w Twoim kierunku, nawet jeśli jego wzrok będzie wędrował w inną stronę.

Przekazanie inicjatywy kobiecie

U nieśmiałego faceta wyczuwalna jest przede wszystkim bardzo słaba inicjatywa. I choć miłość nieśmiałego mężczyzny może wynagrodzić Ci wszystkie starania, wiele kobiet demotywuje fakt, że na początku to właśnie one powinny otworzyć nieśmiałego faceta, by w końcu wyznał on swoje uczucia. W przypadku nieśmiałego chłopaka sytuacja jest o tyle skomplikowana, że na ogół pasuje mu, gdy to kobieta przejmuje inicjatywę. Gdy złapiesz go za rękę, nie wyrwie się on z pewnością z uścisku, choć sam raczej nie zainicjuje takiej bliskości.

niesmialy facet

Sygnały braku zainteresowania u mężczyzn

Czasem trudno odróżnić czy mężczyzna jest po prostu nieśmiały, czy też w ogóle nie interesuje się naszą osobą. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Śmiałe rozmowy

Zainteresowany chłopak będzie chciał z Tobą rozmawiać, nawet jeśli będzie to tylko krótkie „cześć”, rzucone podczas mijania się na korytarzu. Jeśli jednak mężczyzna pozwala sobie na śmiałe rozmowy, choć nie wykazuje przy tym żadnej inicjatywy, by wejść w głębsze relacje, nie możesz zrzucać wszystkiego na jego nieśmiałość. Niezainteresowany mężczyzna będzie bowiem podejmował rozmowę, nawet na najbardziej intymne temat, ale nigdy nie zaproponuje czegoś więcej.

Seks bez zobowiązań

Niezainteresowany mężczyzna może zaproponować Ci również tzw. seks bez zobowiązań. Jeśli w Waszych relacjach padnie taka propozycja możesz mieć pewność, że nie jest on zainteresowany głębszą relacją czy długotrwałym związkiem, być może na całe życie. Jeśli facet mówi, że to właśnie zbliżenie fizyczne jest dla niego najważniejsze, powinnaś uświadomić sobie, że w tej relacji nigdy nie zostaniesz postawiona na pierwszym miejscu.

nieśmiały czy niezainteresowany

Brak kontaktu fizycznego

Nie zawracają sobie głowy facetem, który będzie unikał bliskiego kontaktu. Przypadkowe muśnięcia i ukradkowe spojrzenia to coś, czym nieśmiały mężczyzna będzie chciał zwrócić na siebie Twoją uwagę. Jeśli Ty chcesz spędzać czas z mężczyzną, a on unika kontaktu, z pewnością nie będzie Tobą zainteresowany.

Brak zainteresowania rozmową

Jeśli chcesz poderwać nieśmiałego chłopaka, być może będziesz musiała sama rozpocząć rozmowę. Jeśli jednak Twoje zaangażowanie nie przyniesie żadnych rezultatów, nie można zrzucić winy na to, że kolega jest typem faceta nieśmiałego. Wprost przeciwnie – gdy rozmawia z innymi, ignorując Twoją obecność lub też na powitanie rzuca Ci tylko zwykłe „cześć” bez szukania tematów do dalszej rozmowy możesz być pewna, że nie jest on zbyt nieśmiały, a po prostu niezainteresowany związkiem z Tobą.

Jak rozpoznać nieśmiałego chłopaka od niezainteresowanego?

Nieśmiały mężczyzna będzie poszukiwał Twojej uwagi, choć często będzie to robił nieudolnie. Z kolei niezainteresowany facet nie będzie wykazywał żadnego entuzjazmu Twoją obecnością.

Po czym poznać, że facet jest nieśmiały?

Nieśmiały facet okazuje uczucia w sposób bardzo wysublimowany. Bardzo często nie reaguje on również na różnego rodzaju sygnały, wysyłane w jego stronę przez zainteresowane nim kobiety. Rodzi to istotne problemy, gdyż kobiety są przyzwyczajone, że to właśnie mężczyzna zabiega o ich względy. Nieśmiały facet zdecydowanie nie będzie tego robił.

Jak nieśmiały mężczyzna okazuje zainteresowanie?

Nieśmiały facet zachowuje się zupełnie inaczej, niż oczekują tego kobiety. Analizuje każdy gest i słowo, a kontakt wzrokowy go peszy. Sygnałem zainteresowania będą jednak ukradkowe spojrzenia. Jeśli jednak mężczyzna przełamie swoją nieśmiałość, możesz liczyć na najlepszego powiernika i przyjaciela.

One thought on “Nieśmiały czy niezainteresowany? Odróżnij nieśmiałość od niezainteresowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =